Ev dekorasyonunda en önemsenmeyen ve es geçilen yerlerden biri de antrelerdir. Ancak konukları ilk olarak antreler karşıladığından evinizin ilk izlenimi açısından antreler oldukça önemlidir. Samimi ve şık bir atmosfere sahip antreler konuklarınızı girer girmez pozitif bir enerji ile karşılayacak ve evinizin genel ambiyansına yön verecektir. İlham veren, şık ve modern bir antre dekorasyonu yaparak konuklarınızın evinize adım atmasıyla birlikte gözlerini kamaştırabilirsiniz. Antre karanlık ve ışık görmeyen bir alan olduğundan burada mümkün olduğunca bol aydınlatma ve açık renkler kullanmak isabetli olacaktır. Birkaç tane kola sahip aydınlatmalar, spotlar veya abajurlar kullanarak yeter aydınlatmayı sağlamanız mümkündür. Antre dekorasyon fikirleri bununla da sınırlı değildir, önerilerimizi uygulayarak büyüleyici bir antre dekore edebilirsiniz.

aynalı antre dekorasyonu

Antre Dekorasyonunda Nelere Dikkat Edilmelidir

Antrelerinizin duvar rengini açık boyalardan veya açık renkli duvar kağıtlarından dekore ederek şık ve sade bir görüntü elde etmeniz mümkündür. Retro duvar kağıtları evinize yaşanmışlık ruhu katarken, modern duvar kağıtları trend bir görünüm kazandıracak, vintage duvar kağıtları ise tarihin buram buram kokusunu yayacaktır. Evinizde yansıtmak istediğiniz stili seçerek duvarlarınıza uygulamak istediğiniz tasarıma karar verebilirsiniz. Antre dekorasyonları sade ve ferah olmalıdır. Çünkü misafirler burada karşılanmakta, tüm aile fertleri burada toplanmaktadır. Kalabalık kişilerin aynı anda yer alacağı antrenizin ferah ve geniş olması önemlidir. Bu sebeple antre dekorasyon işlemlerinizi yaparken çok fazla dekoratif eşyaya yer vermemenizi, bu hususu göz önünde bulundurmanızı tavsiye ederiz.

Antreleri Daha Büyük ve Ferah Gösterme Yolları

Antreniz çok küçükse üzülmeyin, birkaç dekor hilesi kullanarak antrenizi olduğundan büyük göstermeniz mümkündür. Antre dekorasyon tasarımı yaparken aynalar kullanmanız antrenize derinlik kazandıracaktır. Ancak ayna kullanırken beyaz aynalardan kaçınmanızı öneririz. Işığı çok yansıtan beyaz aynalar antrenizin dekorunu bozacaktır.  Antreler konuk karşılama alanların olduğundan burada dekor olarak aile fotoğrafları ve çerçeveler kullanmanızı öneririz. Şık antre dekorasyonu yaparak konuklarınızı evinizin girişinden itibaren güzel bir atmosfer ile karşılayabilirsiniz. Bunun yanı sıra antrenize büyük bir portmanto ve askılık yerleştirerek konuklarınıza büyük bir kolaylık sağlayabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir : Ev Dekorasyonunda Duvarların Önemi başlıklı yazımızda dekorasyonda duvar tasarımları ve dekorasyonda duvarın önemi hakkında bilgiler bulabilirsiniz.(Bu yazıya 1 kez oy verildi. Toplamda 5 puan üzerinden, 5,00 aldı.)
(Sizde Puan Vermek İster Misiniz?)
1 Puan2 Puan3 Puan4 Puan5 Puan
Loading...

Yorum Yap

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.