İç mimari bakımından salon dekorasyonu evin en zor köşelerinden biri olup salon dekorasyonu yapmak basit bir iş değil, emek isteyen çok zor bir iştir. Gri nispeten kolay ve diğer renklerle uyum sağlayabilen bir renk olduğu için salon duvarınızı gri renge boyayarak üzerine sarı renkli zeminler hazırlayıp şahane uyumlar yakalayabilirsiniz. Ayrıca gri duvarlar kırık beyaz, pudra, bej, zümrüt yeşili, mürdüm gibi renklerle de güzel bir uyum sağlamaktadır. Gri rengi monoton bir renk olduğundan yukarıda saydığımız canlı renkleri seçerek bu monotonluğu kırabilir, harika bir iç dekorasyona sahip olabilirsiniz. Gümüş ve altın renkli süslemeler de gri duvarları renklendirmekte ve odaya zengin bir hava katmaktadır. Salon dekorasyonu aksesuarları kullanarak salonunuzu daha da renklendirebilir ve evinizin ambiyansını değiştirebilirsiniz.

salon için duvar tasarımları

Küçük Salon Dekorasyon Örnekleri

Salon dekorasyonu başlı başına zor bir iş iken küçük salonları dekore etmek işi daha da zorlaştırmaktadır. Küçük salon dekorasyon örnekleri arasında ufak bir araştırma yaptığınızda küçük alana sahip salonlarda daha çok aynaların hakim olduğunu görebilirsiniz. Dekoratif aynalar yansıma yaparak salona derinlik kazandıracak ve salonunuzun küçüklüğünü kamufle edecektir. İşlevsel bir akış yakalamak için salon duvarlarınıza gömme aynalar yerleştirebilir, bu kısımların içerisinde salon dekorasyon süsleri koyarak odanızın havasını değiştirebilirsiniz. Göz yormayan, birbiriyle uyumlu mobilyalar ve duvarlara aynalar tercih ederek salonunuzu olduğundan büyük ve hoş bir görünüme kavuşturabilirsiniz.

Duvar Dekorasyon Kağıtları

Son zamanlar oldukça rağbet gören duvar dekorasyon kağıtları da evin en önemli parçalarından birini oluşturmaktadır. Ofis ve evler için oldukça işlevsel bir özelliğe sahip olan duvar kağıtları odanın atmosferini belirleme de epey bir etkiye sahiptir. Duvar dekorasyon kağıtları kullanarak duvarlarınıza yepyeni bir görünüm kazandırmanız mümkündür. Sade mobilyalara ve düz renk duvarlara sahipseniz evinizin bir duvarını kağıtlarla süsleyebilir ve evin enerjisini yükseltebilirsiniz. İç mimari tutkunu, yenilikçi bir yapıya sahipseniz 3 boyutlu duvar kağıtları tercih edebilir, evinize derinlik kazandırarak muhteşem bir görüntü elde edebilirsiniz. Son zamanların en trend parçalarından olan duvar kağıtlarını eskidikçe değiştirebilir, boya yapma derdinden kurtulabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir : Modern Salon Tasarımları başlıklı yazımızda Geniş Salon Tasarımı, Kahve Rengi Salon Dekorasyonu ve modern salon hakkında bilgiler bulabilirsiniz.(Bu yazıya 1 kez oy verildi. Toplamda 5 puan üzerinden, 5,00 aldı.)
(Sizde Puan Vermek İster Misiniz?)
1 Puan2 Puan3 Puan4 Puan5 Puan
Loading...

1 yorum

  • Salon duvarları gerçekten çok önemli, son yıllarda beyaz ve koyu mavi renkler trend olmaya başladı, yeni evlenenlerde turuncu renk de görmeye başladım, güzel fikirleriniz için teşekkürler.

Yorum Yap

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.