Her evin kendine has kişisel bir tarzı vardır. Evlerin en önemli kısımları ise hiç şüphesiz ki oturma odalarıdır. Oturma odaları ev sahiplerinin en çok vakit geçirdiği, konukların ağırlandığı bölümler olduğundan oldukça büyük bir öneme sahiptir. Konuklar genellikle evin oturma odalarında vakit geçirmekte, ev hakkındaki genel kanısını oturma odasına bakarak edinmektedir. Konuklarınıza evinizin atmosferi bakımından güzel bir izlenim uyandırmak ve baharı güzel bir salon dekorasyonu ile karşılamak için rengarenk salon dekorasyonlarını tercih edebilirsiniz. Evinizde canlılığa ve uyuma önem veriyorsanız renkli salon dekorasyonları tam size göredir. Renkli salon dekorasyonu yapmak sanıldığı kadar zor bir işlem değildir.

Renkli Salon Dekorasyonu Nasıl Yapılır

Renkli salon dekorasyonları yapmadan önce salonunuzda kullanacağınız temel renge karar vermenizi öneririz. İlk önce canlı bir temel renk seçerek daha sonra buna uyumlu kilim, perde, kırlent, koltuk şalı ve daha birçok dekoratif eşya seçimi yapabilirsiniz. Gri renkli bir köşe takımı alarak evinizin renklendirme işlemlerine başlayabilirsiniz. Gri renkler daha birçok renkle kolay uyum sağladığından renkli salon modelleri yaratmak için oldukça rağbet görmektedir. Gri koltuk takımlarınızı çiçekli, geometrik desenli, hayvan figürlü, rengarenk bir sürü kırlent ile süsleyerek salonunuzda renkli bir görüntü yakalayabilirsiniz. Desenli halılar da renkli salonların olmazsa olmazıdır. Renkli ve desenli halılar kullanarak salonunuza renklilik ve canlılık kazandırabilir, evinizde bahar esintileri uyandırabilirsiniz.

İlham Veren Renkli Salon Dekorasyonları

Renkli salon dekorasyonları belirli bir kuralın olmadığı, kişinin zevkini ve stilini yansıtan dekorasyonlardır. Yeşil bir üçlü koltuk seçerek bu koltukları beyaz küçük koltuklar ve dama desenli siyah, kırmızı bir halı ile tamamlayarak evinizi şımartabilirsiniz. Evinizin duvarları da çeşitli tablolar ve dev saatler ile süsleyerek eşsiz bir görüntü elde edebilirsiniz. 2017 Renkli salon modelleri kalıpları aşan, kişinin kendi tarzını yansıtan salon modelleridir. Rengarenk odaların yalnızca çocuklara mahsus olduğunu düşünüyorsanız yanılıyorsunuz. Renkli oturma odası dekorasyonu yaparak evinizi şımartabilir, konuklarınızı şaşırtarak evinize hayran bırakabilirsiniz. Salon dekorasyonunuzu tamamladıktan sonra samimi konuklara ve koyu sohbetlere gönül rahatlığıyla ev sahipliği yapabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir : Küçük Salonlar İçin Dekorasyon Fikirleri başlıklı yazımızda küçük salonlara uygun şık modeller, renkli dekorllar ve retro ve minimalist tarzlar hakkında bilgiler bulabilirsiniz.(Bu yazıya 1 kez oy verildi. Toplamda 5 puan üzerinden, 5,00 aldı.)
(Sizde Puan Vermek İster Misiniz?)
1 Puan2 Puan3 Puan4 Puan5 Puan
Loading...

Yorum Yap

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.