Akdeniz’in eşsiz ve benzersiz havası, ev dekorasyonu konusunda da büyük bir önem taşımaktadır. Genel anlamda Akdeniz ikliminin, ev tasarımları için harika bir ilham kaynağı olduğunu söylemek mümkündür. Salon dekorasyonu konusunda Akdeniz stili, gerek yapısı ve gerekse havası nedeniyle çok büyük bir önem taşımaktadır. Akdeniz Stili salon dekorasyonlarında, mutlaka koyu renklerden kaçınılmalı ve her zaman için açık renkler tercih edilmelidir. Bu konuda beyaz, kahverenginin açık tonları ve açık mavi renkleri, her zaman için ilk tercihler arasında yer almalıdır. Standart bir Akdeniz salon dekorasyonunda, taş duvarları ahşap mobilyalar ile buluşturmak son derece önemlidir. Yine ev dekorasyonu için Akdeniz stilinden faydalanmakta söz konusu olabilmektedir.

akdeniz esintili salonlar

Akdeniz’i Evinize Taşıyın!

Akdeniz stili salon dekorasyonlarında, duvar kağıtları kullanmakta söz konusu olabilmektedir. Duvar kağıtlarının genel yapısı, rengi ve motifleri, mutlaka Akdeniz yöresini andıracak bir biçime sahip olmalıdır. Bununla birlikte Akdeniz stiline sahip olan bir evde, canlı renklerin kullanılması ve koyuluktan uzak durulması gerekmektedir. Akdeniz stili salon dekorasyonunda, dışarıdan gelen güneş ışığının herhangi bir şekilde kapatılmaması ve önünün kesilmemesi son derece önemlidir. Bununla birlikte renk uyumları sayesinde de evinizin aydınlık olmasını sağlayabilirsiniz. Salonda bulunacak avizelerin ise mutlaka açık renklere ya da mozaik yapılara sahip olması gerekmektedir. Akdeniz salon stili bulabileceğiniz pek çok dekorasyon mağazası size hizmet sunacaktır.

Akdeniz Esintileri ile Evinizi Büyüleyin

Akdeniz stili bir salon dekorasyonunda, duvar renkleri ve zemin rengi her zaman için açık olurken, eşyalarda tercih edilen renklerin bir ton koyu rengi olmalıdır. Bu konuda aşırıya kaçmamak ve koyuluk tonunu tutturmak son derece önemlidir. Bazı mağazalar salon dekorasyonu ürünleri adına, Akdeniz esintilerini evinize taşıyabilecek bir skalaya sahiptir. Bununla birlikte halı ve perdeler, görünmeyecek türden açık renge sahip olmalıdır. Öte yandan salonun bazı bölgelerinde çiçek ve benzeri ayrıntılara da önem vermek son derece önemlidir. Yine salonlarda ayna kullanımının önemli olduğunun altını çizerek, Akdeniz stili için klasik tarzda ayna modellerinden faydalanmanın oldukça sağlıklı olduğunu söylemekte herhangi bir sakınca bulunmamaktadır. Birçok ünlü mağaza bu konuda yardım alabileceğiniz dekorasyon ürünlerini satmaktadır.

Salon Dekorasyonu ile alakalı makalelerimize BURADAN ulaşabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir : Dikdörtgen Salonlar Nasıl Dekore Edilmeli? başlıklı yazımızda dikdörtgen salon dekor modelleri, dikdörtgen salon dekorasyonu ve dikdörtgen salonların dekorasyonları hakkında bilgiler bulabilirsiniz.(Bu yazıya 2 kez oy verildi. Toplamda 5 puan üzerinden, 5,00 aldı.)
(Sizde Puan Vermek İster Misiniz?)
1 Puan2 Puan3 Puan4 Puan5 Puan
Loading...

Yorum Yap

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.