Kendin tasarla kendin yap akımının sonucunda yaygınlaşan raflı kitaplık modelleri son zamanlarda oldukça rağbet görmektedir. Yediden yetmişe herkesin ihtiyacı olan kitaplıkları kendi emeğinizle tasarlamanız da mümkündür. Kolay yapılan raflı kitaplık modelleri arasında en çok ilgiyi ağaç dallarına benzeyen modeller görmektedir. Dekoratif raflı kitaplıklara kitaplarınızı dizebileceğiniz gibi biblolar ve süsler de dizebilirsiniz. Sıkıcı kitaplıklardan ve kütüphane gibi görünen tasarımlardan sıkıldıysanız dekoratif raflı kitaplık modelleri tam size göre. Binlerce çeşit dekoratif kitaplık arasından evinizin atmosferine ve kullanabileceğiniz alana göre herhangi bir çeşit kitaplığı seçebilir ve evinizin şıklığına şıklık katabilirsiniz. İç mimari tutkunu, dekorasyona düşkün aynı zamanda da bir kitap kurduysanız bu kitaplıklara bayılacaksınız.

Raflı Kitap Modeli Fikirleri

Dekoratif raflı kitaplığınızı kendi emeğinizle yapmaya karar verdiyseniz binlerce fikir arasından birini seçerek kitaplığınızı yapmaya başlamanızı öneririz. Kasalarla yapılan kitaplıklar için meyve, sebze kasalarını kullanarak duvara monte edebilir, daha sonra zevkinize göre boyama ve cilalama işlemlerini yaparak kitaplığınızı tamamlayabilirsiniz. Merdiven raflı kitaplık modelleri de evde kendi emeğinizle yapabileceğiniz kitaplıklardır. Kullanmadığınız bir merdiveni, baza merdiveni veya üst raflardan eşya almaya yarayan ahşap merdiven olabilir, yan yatırarak duvara monte edebilir ve dekoratif raflı kitaplık elde edebilirsiniz. Kolay yapımı ve şık tasarımı sayesinde oldukça ilgi gören dekoratif raflı kitaplığınızı tasarlayarak konuklarınıza evinize hayran bırakabilir, kitaplığınızda kendi zevkinizi yansıtabilirsiniz.

Kendin Yap Kitaplık Modelleri

Kendin yap akımı ile başlayan kitaplık tasarımları gün geçtikçe farklı fikirlerle donatılmış ve benzersiz kitaplıklar üretilmeye başlanmıştır. Kendi emeğiniz ile kendi kitaplığınızı yapmak istiyorsanız elinizde bulunan malzemeleri kullanabilirsiniz. Elinizde bulunan malzemeleri kullanmak yerine daha yeni ve temiz ürünler oluşturmak isterseniz, bir marangoz yardımıyla da kendi tasarımınızı oluşturmanız mümkündür. Kullanmadığınız kasalardan, merdivenlerden hatta kaykayınızdan bile kendin yap kitaplık modelleri oluşturmanız mümkündür. Kendi emeğiniz ve fikir ürününüz olan kitaplıklar sayesinde odanızın atmosferini değiştirebilir, evinizde eşsiz bir ambiyansı yakalayabilirsiniz. Tasarladığınız kitaplığın artan raflarına kitap yerine çeşitli biblolar ve oyuncaklar yerleştirebilir, evinizde kendi emeğiniz ve tarzınızı vurgulayabilirsiniz.

 


(Bu yazıya 3 kez oy verildi. Toplamda 5 puan üzerinden, 4,67 aldı.)
(Sizde Puan Vermek İster Misiniz?)
1 Puan2 Puan3 Puan4 Puan5 Puan
Loading...

Yorum Yap

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.