Boş zamanlarınızı evde ailenizle birlikte değerlendirmek istiyorsanız güzel bir bahçe size oldukça yardımcı olacaktır. İlginç bahçe tasarımları yapmaktan hoşlanıyorsanız çimenlerden ve ağaçlardan faydalanarak muhteşem görüntüler elde edebilirsiniz. Bahçenizdeki çimenlerden çeşitli dekoratif figürler, şelaleler elde edebileceğiniz gibi, kullanmadığınız araba lastiklerinden rengarenk salıncaklar elde etmenizde mümkündür. Bahçe dekorasyon fikirleri arasında en çok rağbet gören seçenek bahçe şelaleleridir. Huzurun ve dinginliğin kaynağı olan şelalenin bulunduğu bahçenizde vakit geçirerek kafanızı dinleyebilir, sessizliğin tadını çıkarabilirsiniz. Bilindiği gibi su sesi insanlara huzur vermekte ve beynin düşüncelerden arınmasını sağlamaktadır. Küçük bir bahçe şelalesi hem huzurlu hem de şık bir bahçeye sahip olmanıza yardımcı olacaktır.

yazlık için bahçe dekorasyonları

Rengarenk Bahçe Dekorasyonu

Yaz aylarının gelmesi ve sıcaklıkların artmasıyla birlikte bahçelerde daha çok zaman harcanacak ve odaların sıcaklığından bunalanlar bahçelerinde yemeklerini yiyerek, misafirlerini burada ağırlayacaklardır. Bu yüzden bahçe dekorasyonları özellikle yaz aylarında büyük öneme sahiptir. Güzel bir bahçe dekorasyonu bahçenizin atmosferini değiştirerek ortama muhteşem bir ambiyans kazandıracaktır. Bahçelerde ham ağaç kütüğünden elde edilen mobilyalar kullanarak bahçenize sofistike bir görünüm kazandırabileceğiniz gibi renkli minderlere sahip beyaz mobilyalar kullanarak bahçenizin enerjisini de yükseltebilirsiniz. Köy evi bahçe dekorasyonu açısından çimlerin üzerindeki taş basamaklar oldukça şık bir görüntü sağlamaktadır. Bunun yanı sıra şömine ve dekoratif hayvan heykellerine yer vererek bahçenizin daha iyi bir görünüme kavuşmasını sağlayabilirsiniz.

güzel bahçe dekorasyonları

Bahçe Mobilya Dekorasyonu

Güzel bir evin olmazsa olmazı arasında bahçe mobilya dekorasyonu büyük öneme sahiptir. Bahçe mobilyalarını tercih ederken açık renklere çok fazla ağırlık vermemenizi öneririz. Açık renkli mobilyalar her ne kadar bahçelere daha zengin bir atmosfer katsa da kısa sürede kirlenmekte ve bir sonraki yaz ayında kullanılmayacak hale gelmektedir. Bahçe mobilyalarınızı turuncu gibi daha ara renklerden tercih etmeniz mobilyalarınızın kullanım ömrünü arttıracaktır. Bahçeler için kullanılabilecek aksesuarlar sınırlı olup genellikle taşlar, heykeller, dekoratif şelaleler, dekoratif el arabaları ve salıncaklardan oluşmaktadır. Basit bahçe dekorasyonu için dekoratif ahşap ve taşlardan yararlanabilir, bunları üzerlerine çiçekler yerleştirerek bahçenizi renklendirebilirsiniz. Ayrıca akşam karanlığını aydınlatmak için şık bir gece lambası alabilir, bahçenizin güzelliğine güzellik katabilirsiniz.


(Bu yazıya 2 kez oy verildi. Toplamda 5 puan üzerinden, 5,00 aldı.)
(Sizde Puan Vermek İster Misiniz?)
1 Puan2 Puan3 Puan4 Puan5 Puan
Loading...

3 Yorumlar

  • Çok güzel öneriler var. Yazlığımızda küçük bir bahçemiz var. Salıncaklar ilgimi çekiyor. Onlarla ilgili görseller de eklerseniz çok sevinirim.

  • Bir peyzaj firması olarak bahçe dekorasyonu konusunda oldukça zorlanıyoruz. Yukarıda yer alan farklı seçenekte ki bahçe dekorasyonları çok güzel görünüyor. Bazı çalışmalarımızda bunlardan örneklemeler almayı düşünüyorum. Özellikle renk çeşitliliği ve mobilde dekorasyonu seçenekleri oldukça iyi görünüyor.

Yorum Yap

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.