Rüya Evleri

Salter Point House: Urbane Cazibesi ile Akıllı Tadilat

Tarafından yazılmıştır METİN YEŞİL

Son birkaç yıl içinde birçok ev sahibinin eski, kasvetli evlerini neşeli, çağdaş merkezlere dönüştürmek için ve genişletme projelerine yöneldiğini gördük. Batı Avustralya’nın bir banliyösü olan Salter Point’te yer alan bu muhteşem ev, 1960’lı yılların kasvetli bir yapısı, ışıltılı ve modern bir rezidansa dönüştürüldüğü için benzer bir yaklaşıma sahiptir. Mountford Architects tarafından yürütülen tadilat projesi sonunda iç mekânın havasının tamamen değiştiği ve cepheye yeni bir yaşam getirildiği için daha kapsamlı bir yenileme çalışması yapıldı.

Farklı çatılı çatıya sahip Modern Salter Point Avustralya

Lüks ev, her alanın zahmetsizce bir sonrakine aktığı açık plan yaşam alanı kullanır. Aslında, konut sahipleri farklı kamusal alanlar arasında kesintisiz bir entegrasyonun olduğu bir konut istedikleri için, tadilatı tanımlayan en önemli noktalardan biriydi. Mutfak, aile üyeleri arasındaki etkileşimi teşvik eden ve misafirleri ağırlamak için bir esinti yapan bu yeni, genişletilmiş sosyal bölgenin odak noktası haline gelir. Nötr renk paleti, ahşap yüzeyler ve vurgulu duvarlar ile ayara doku ve kontrast katan, boyunca kullanılmıştır.

Eğimli çatı, sıcak yaz günlerinde bol miktarda gölge sağlar

Şömineli oturma odasında aksan duvar

Akıllı tasarım tonozlu tavanı mükemmel şekilde kullanır

Güzel doku kullanımı ile açık plan yaşam alanı

Bir alanın diğerine aktığı yaşam alanının kat planı

Şık çağdaş şömine hem oturma odasına hem de yemek alanına hizmet vermektedir.

Açık bir çatı, cepheye yalnızca belirgin bir siluet kazandırmakla kalmaz, aynı zamanda evin her iki ucundaki kapalı veranda alanlarını da sunarak cömert yaşam alanlarını dış mekanlara genişletir. Çıkıntılar, aynı zamanda zorlu öğlen güneşini de uzak tutuyor ve soğutma ihtiyaçlarını biraz azaltarak evi daha verimli bir dokunuş yapıyor. Sürgülü cam kapılar iç kısmı yüksek güverte ve arkada dış mekan mutfağı ile tamamlanan özel arka bahçe ile birbirine bağlar. Peluş dekor ve güzel aydınlatma şık ve kültürlü dönüşümü tamamlar.

Akıllı ada ve mermer backsplash ile beyaz çağdaş mutfak

Fondaki siyah, drama ve yaşam alanıyla kontrast oluşturuyor

Sürgülü cam kapılar, yemek alanını dış mekanlara bağlar

Ergonomik küçük çamaşır odası tasarımı

Ahşaptaki banyo vanity, mekana sıcaklık katıyor

Hikayeyi beğendin mi? Arkadaşlarınla ​​paylaş.

İlginizi Çekebilir : Kasıtlı İç Mekan Tasarımı ile Sürdürülebilir Ev Yenileme Sürprizleri başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.


(Bu Konuya Henüz Puan Verilmemiş. Siz Puan Vermek İster Misiniz
1 Puan2 Puan3 Puan4 Puan5 Puan
Loading...

Yorum Yap

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.