Salon Duvar Kağıtları

Salonunuz İçin Duvar Kağıdı Önermeleri

Salon İçin Duvar Kağıdı Önerileri

Salon dekorasyonu evin kendini en çok gösteren dekorasyonlarından biridir. Şıklığın, gösterişin ön planda olduğu bir oda diyebiliriz. Dekore ederken eğer aklınız bir fikir yoksa biraz zorlanabilirsiniz. Ancak ilham alabileceğiniz birçok salon dekorasyonu sayfamızda mevcut. Her dekorasyonda olduğu gibi salon dekorasyonunda da ilk olarak renk seçimine karar verilir.

Duvar rengi, zemin rengi, mobilyaların hatta aksesuarların renginin nasıl olacağı bile konuşulur. İşe ilk olarak her zaman duvarlardan başlanır. Duvar rengi seçildikten sonra dekorasyon yavaş yavaş şekil alır. Duvar boyasının yanı sıra ev dekorasyonlarında kendini göstermeye başlayan bir de duvar kağıtları var. Genellikle salon dekoresyonunda gördüğümüz bu duvar kağıtları odanın havasını değiştirmek için en iyi çözüm diyebiliriz. Bu konuda da artık çok şanslıyız. Duvar kağıtları da artık birçok seçeneğe mevcut. Ev dekorasyonunuza uyum sağlayacak ola duvar kağıdını seçmekte zorlanmayacaksınız.

Duvar Kağıdı Modelleri

Evin her alanında rahatlıkla kullanacağınız duvar kağıtları en çokta salon dekorasyonuna yakışıyor. Aklınıza gelebilecek her modelde duvar kağıdı üretiliyor. Dekorasyon tarzınıza göre de siz seçim yapıyorsunuz.

  • Kabartmalı Duvar Kağıdı
  • Eskitmeli Duvar Kağıdı
  • Desenli Duvar Kağıdı
  • Yazılı Duvar Kağıdı
  • 3D Duvar Kağıdı

Gibi daha da çok sayacağımız modelleri mevcut diyebiliriz.

Duvar kağıdı seçerken dikkat etmeniz gereken üç önemli nokta var. Ev dekorasyon tarzı, evin rengi ve hangi modelin eve daha çok yakışacağı. Sonuçta modern bir ev dekorasyonunda sadece kabartmalı duvar kağıdı kullanmak zorunda değilsiniz eğer yakışıyorsa desenli olan duvar kağıdı modelini de tercih edebilirsiniz.

Salon Dekorasyon Tarzına Göre Duvar Kağıdı Seçimi

Salon dekorasyonunuzun tarzına karar verdiyseniz eğer sıra geldi duvar kağıdını seçmeye. İlk olarak dekorasyon tarzlarından bahsedelim. Modern, klasik, avangard, iskandinav, bohem, rustik ve country olmak üzere 7 farklı dekorasyon tarzı mevcuttur. Modern ve klasik tarzın birbirlerine benzer bazı noktaları vardır. Aynı zamanda rustik ve country tarzında öyle. Bazı dokunuşları, eşyaları her iki tarzda da görmeniz mümkün. Modern dekorasyon tarzı ile başlayalım o zaman.

Salonunuza bu tarz bir dekorasyon yapacaksınız seçeceğiniz duvar kağıdının renkleri krem, kahve, antrasit ve gri tonlarında ya da zıt olarak zümrüt yeşili, bordo gibi renkler olabilir. Modern tarzda genellikle tüm duvarlar değil de salonun sadece bir duvarı duvar kağıdı ile kaplanır. O da çoğu zaman tv ünitesinin arkası oluyor. Klasik tarza gelecek olursak, ondada modern tarzda kullanılan renkleri görmek mümkün ancak düz duvar kağıdı yerine kabartmalı oolan modeller klasik dekorasyona daha çok uyum sağlıyor.

Avangard tarz gösterişi sevdiği için burda altın sarısı, kırmızı, siyah gibi renkleri görmek mümkün. Yazılı ve kabartmalı olan modeller avangard tarzda en çok tercih edilenlerden. İskandinav, country ve rustik tarzda aynı renkler kullanılır. Açık, pastel tonlar ya da beyaz. Sadece bazen bu tarz dekorasyonlarda desenli duvar kağıtları sevilerek kullanılır. Bohem dekorasyonunda renklerin sınırı yoktur. Kabartmalı ve desenli modeller bu tarz dekorasyonda kendini gösterir.

Salon Dekorasyonu na buradan ulaşabilirsiniz.


(Bu Konuya Henüz Puan Verilmemiş. Siz Puan Vermek İster Misiniz
1 Puan2 Puan3 Puan4 Puan5 Puan
Loading...

Yorum Yap

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.