Oturma Odası Dekorasyonu

Oturma Odası Dekorasyonu İle İlgili Öneriler

Tarafından yazılmıştır Admin

Oturma Odası dekorasyonu

Oturma odanız sizin gün içinde en çok kullandığınız yer olarak dekore edeceğiniz alandır. Bunun için de ilk kriteriniz her zaman rahatlık olmalıdır. Rahat bir oda tasarlayarak, en çok kullanacağınız bu alanı en güzel şekilde değerlendirin. Oturma odasında önemli olan rahat bir alan yaratmaktır. Bunun için mutlaka odanın ne kadar büyük olduğu ile ilişkili hareket ederek eşya temin etmeniz gerekiyor. Odayı boğmadan, yorucu renkler kullanmadan sade ve rahat bir ortam yaratabilirsiniz. Oturma odası dekorasyonu yapmak son derece keyifli olacak.

Oturma Odası Dekorasyonu Nasıl Yapılır?

Nasıl bir oda hayal ediyorsunuz?

ilk olarak bunu düşünün.

Yani siz odaya girdiğinizde ne olsun, sizi ne rahat ettirir, bunu üzerinden yola çıkarak bir dekorasyon yapmalısınız. Öncesinde odaya ne zaman ışık vuruyor, oda ne zaman daha aydınlık, odaya ışık hangi yönden geliyor gibi analizleri yapın. Sonrasında eşyalarınızı konumlandırırken oturma odası dekorasyonu nasıl yapılır sorusunun yanıtı bunun üzerinden olacaktır. Tam anlamıyla şık bir dekorasyon olmasını sağlamak açısından gerekeni yapabilirsiniz.

Tv Koltuğu

 Oturma odanızda mutlaka bir TV koltuğu olsun. Rahat TV izleyebileceğiniz, aynı zamanda uzanabileceğiniz bir koltuk olmasına özen gösterin. Koltuk seçiminizde odanın boyutunu göz önünde bulundurun. Eğer küçük bir odaysa yerden biraz yüksek olan seçimler yapın. Odanın daha geniş gözükmesini sağlayacaktır.

Tv Ünitesi

Mutlaka Tv ünitesinde de farklı eşyalarınızı muhafaza edebileceğiniz, odanın biraz daha işlevselliğini arttıracak şekilde seçim yapmalısınız. Ünite seçiminiz dar olan odalarda minik boyutlarda ve açık renklerde olmalıdır. Oturma odası dekorasyonu yaparken mutlaka bunlara dikkat ederek hareket etmeniz gerekiyor.

Oturma Odası Dekorasyonu Önerileri

Oturma odasında mutlaka olması gerekenler neler? Siz de önerilere göre hareket ederek odanızın daha şık ve aydınlık olmasını sağlayabilirsiniz. Oturma odasında gün içinde zaman geçirecekseniz gün içinde yaptığınız eylemleri burada daha konforlu yapacak şekilde dizayn edin. Örneğin kitap okumaktan keyif alan kişi, mutlaka kitap okuma alanını buraya yapmalı.

Hobilerinize yer verin

Dekorasyon önerimizde, oturma odası dekorasyonu için mutlaka hobilerinizi de yapabileceğiniz bir oda olmasına özen gösterin. Odanın keyifli bir hal almasını sağlayacak olan kitap okuma köşesi gibi bir köşe ile odaya renk katabilirsiniz. Ayrıca örneğin müzikle ilgileniyorsanız, bu alanda mutlaka müzik de olmalıdır.

En Önemlisi rahatça dinlenebilmenizdir…

Dinlenme

Günün yorgunluğunu akşam saatlerinde atmak üzere dinlenebileceğiniz bir alan olması da gerekiyor. Bunun için de mutlaka konfordan ödün vermeden, uygun bir oturma grubu tercih edilmelidir. Seçiminizi doğru yapmanız halinde dinlenerek zaman geçirebileceğiniz keyifli bir oda dekore etmiş olacaksınız.

Ayrıca aydınlatma da yeterli olmalıdır…

Aydınlatma

Perde seçimi, bu odanın aydınlanmasına engel olmayacak şeklide olmalıdır. Sebebi ise gün içinde dinlenmeye ayıracağınız vakit, hobilerinize ayıracağınız vakit düşünüldüğünde mutlaka aydınlatmanın da olması ile odanın karanlık durumdan kurtulmasıdır. Daha enerjik ve aydınlık bir odada zaman geçirmek te insana enerji verir.

Oturma Odası Dekorasyonu Kendin Yap

Peki, siz “oturma odası dekorasyonu kendin yap” fikri üzerinden nasıl bir şey yapacaksınız? Mutlaka sizin de odanızın içinde kendinizden bir parça olsun. Bu sayede kendinizi oraya ait hissetme konusunda da sorun yaşamadan, huzurlu olabilirsiniz.

Birde odanızda alçak gönüllü metalar bulundurabilirsiniz

Mesela Renkli sehpalar

Eğer evinizde sehpalar varsa ve artık demode olduğunu düşünüyorsanız yepyeni bir dekorasyon için boyayın. Ahşap boyama teknikler ile boyanan sehpalar, artık odanın en renkli parçası olacak. Bunu göz önünde bulundurduğunuzda son derece şık bir görünüm elde etmiş olacaksınız.

Ve bütün bu saydıklarımızı kendi ruhunuzdan gelen tatlı dokunuşlarla tamamlayınca artık Oturma odası dekorasyonu nu en iyi şekilde bitirmiş olacaksınız.

Güle güle oturun…

İlginizi Çekebilir : Dekoratif Raflı Kitaplık Modelleri başlıklı yazımızda Kendin Yap Kitaplık Tasarımları, Modern Kitaplık Tasarımları ve Raflı Kitaplık Modelleri hakkında bilgiler bulabilirsiniz.(Bu Konuya Henüz Puan Verilmemiş. Siz Puan Vermek İster Misiniz
1 Puan2 Puan3 Puan4 Puan5 Puan
Loading...

Yorum Yap

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.