Oturma Odası Dekorasyonu

Oturma Odası Dekorasyonu Hakkında Bilgiler

Tarafından yazılmıştır Admin

Oturma odası salon kadar olmasa da evin büyük bir bölümünü kaplar. Evin aile fertlerinin en çok zaman geçirdiği bir oda diyebiliriz aslında. Dekorasyonu ile ilgili de birçok seçenek mevcut. Ama eğer kafanızda bir tasarım oluşturduysanız deneme yanılma yöntemiyle işe koyulmakta fayda var. İlk olarak belirlemeniz gereken belli başlı şeyleri tamamladıktan sonra başlayabilirsiniz. Bunlar neler diye soracak olursanız, ilk olarak odanın duvar rengini belirlemekle tasarımı hazırlamaya başlayabiliriz. Sonrasında zemin kaplaması, mobilyalar gibi temel eşyalara karar verilmesi gerekiyor. Her ne kadar küçük detaylar gibi gözükse de aksesuarlar dekorasyona bambaşka bir hava katar.

Ancak onları doğru kullanmak gerekir. Çok basit ya da fazla gösterişli aksesuarlar oturma odası dekorasyonunu düşündüğünüzden daha kötü yapabilir. Lamba, yastık gibi bazı pratik aksesuarları kullanmak daha kolaydır. Moda geçtiğinde ya da beğenmediğinizde değiştirebilirsiniz. Hangi oda için olursa olsun dekorasyon kolay bir iş değildir. Renklerin mobilyalarla uyumuna, mobilyaların aksesuarlar uyumuna hep dikkat edilir. Bir tarz belirleyip onun üzerinden ilerlemek sizin için daha iyi olacaktır. Dekorasyon konusunda birçok tarz vardır. Hadi gelin hep birlikte bakalım bu tarzlara.

Klasik Tarz
Zamansız parçaların daha çok tercih edildiği bir tarzdır. Siyah, beyaz ve gri tonları ile zarif bir oturma odası dekorasyonu tasarlanır. Klasik tarzda bir dekorasyon genellikle hiç yaşlanmaz diyebiliriz. Her ürün zaman içerisinde modasını korur. Dengeli ve tamamlayacı bir dekorasyon söz konusudur. Çok fazla aksesuara ihtiyaç duyulmaz. Sade ama şık bir oturma odası istiyorsanız çok eşya ve renk sevmiyorsanız bu tarz tam size göre diyebiliriz.


Bohem Tarz
Bohem tarz herkesin kolay kolay cesaret edşp kullanabileceği bir tarz değildir. Çünkü içerisinde çok fazla renk barındırır. Hatta şu 3 kelime ile ifade edilir. Neşeli, romantik ve sanatsal. Göçebe hayat yaşamayı seven gezgin insanların tarzı da denebilir aslında. Dekor düzeni diğer tarzlara göre biraz karışıktır. Kalabalık, canlı, farklı ve çok renkli esintiler barındırır içerisinde. Aynı zamanda ev eşyalarında da desen olarak kendini göstermektedir. Çiçek desenli kırlentler, geometrik desenli halılar bu dekorasyon tarzında sıkça karşılaştığımız eşyalardır. Oturma odası için oldukça eğlenceli ve keyifli bir dekorasyon tarzıdır. Renkleri, canlılığı, renklerin zıtlığını seviyorsanız hiç düşünmenden oturma odanızı bu tarz dekore edebilirsiniz.


Rustik Tarz
Konforlu ve huzurlu bir yaşam alanı için rustik dekorasyon tarzı en sevilenlerden biri diyebiliriz. Hiçbir dekorasyonda ahşap bu kadar güzel kullanılmamış olabilir. Bu tarz genellikle ahşap kullanımı ile öne plana çıkmaktadır. Ahşap ürünler, eşyalar kullanmayı seviyorsanız kesinlikle göz atmalısınız. Aynı zamanda bu tarzda tuğla duvarlar ve zımparalanmış ahşap mobilyaları bir arada görmek mümkün. Renk olarak ise beyaz renk bu tarzda hakimiyetini koruyor diyebiliriz. Çok farklı renkler bu dekorasyonda tercih edilmez. Ahşap, beyaz ve tuğla uyumu söz konusudur.

Tv Ünitesi Dekorasyonu Hakkında Bilinmesi Gerekenler e buradan ulaşabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir : Oturma Odası Dekorasyonu İle İlgili Öneriler başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.


(Bu Konuya Henüz Puan Verilmemiş. Siz Puan Vermek İster Misiniz
1 Puan2 Puan3 Puan4 Puan5 Puan
Loading...

Yorum Yap

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.