DIY Projeleri

Kolay DIY Dokuma Tabure

Tarafından yazılmıştır METİN YEŞİL
Her oturma odasının biraz rahat etmesi gerekiyor ve biraz rahat etmenin en kolay yollarından biri ayaklarınızı kaldıracak bir yerinizin olduğundan emin olmak! Bu yüzden bugün size hem şık hem de doku dolu bir DIY dokuma tabure getiriyorum – iyi dekore edilmiş herhangi bir oda için de gerekli olan iki unsur!
DIY Dokuma Tabure

Başlamak

Bu özel dışkı tasarruflu bir eşya deposundan yapılmıştır. Şimdiye kadar şirin olan bu küçük 3 dolarlık kürsüyü aldım! Yine de onu özel bir şeye dönüştürebileceğimi biliyordum.
DIY Dokuma Kürsüsü - önce
İlk önce eski, kirli ipi çıkardım. Cidden eğlenceli bir iş değil millet, ama yapılması gerekiyor!
DIY dokuma tabure - dışkı kesme ipi
Şimdi ne ile çalıştığınıza bağlı olarak dışkı çerçevenizi zımparalamak / boyamak / boyamak isteyebilirsiniz. Ben daha rustik bir görünüm için hafifçe kum ve bazı eski leke çıkarmak için artık çok güzel görünmüyordu ve benim tadı için çok turuncu oldu çünkü seçti.
DIY Dokuma Tabure - zımpara
Artık malzemelerinize başlayabilirsiniz. İhtiyacınız olan her şey (artı tabii ki gerçek tabure!):
DIY Dokuma Kürsüsü - malzemeler

Dokuma Başlasın

Zımbalamaya ve dokumaya hazır mısınız? Peki. Birinci adım, ipinizin ucunu aşağıdaki gibi taburenin altına zımbalamaktır:
DIY dokuma tabure - elyaf ipi
Şimdi ipi dışkıya sarmaya başlayın ve ilerledikçe sıkıca çekin. İpi sararken birbirine bağlı olarak öğretmek ve birbirine yakın tutmak önemlidir.
DIY Dokuma Tabure - makyaj
Sona geldikten sonra, başlangıçta yaptığınız gibi tekrar zımbalamayı unutmayın ve ipin baştan sona sıkı olduğunu kontrol edin. Şimdi tasarım için neredeyse zamanı!
DIY Dokuma Tabure - 1. Adım
Bu dışkı için desen oldukça basit ve tamamen kaç tane ipiniz olduğuna bağlı olacaktır. Kenarlık parçaları için her 2-3 sırada bir atlayın ve yukarıdan aşağıya doğru örün.
DIY dokuma tabure - iş parçacığı
Orta kısım biraz daha zorlaştığı yer. Ortadaki yeri bulmak isteyeceksiniz, daha sonra örün, böylece beyaz yaklaşık 12 sıra üstte olacak şekilde (dışkı boyutunuza bağlı olarak az ya da çok).
DIY dokuma tabure - iş parçacığı
Merkeze yaklaştıkça 1-2 satır kadar azaltın, ardından tasarımın dışına bir ayrıntı daha ekleyin (isterseniz).
Diğer taraftaki her şeyi tekrarlayın.
DIY dokuma tabure - iş parçacığı
Şimdi taburenizi ters çevirip tüm beyaz ipleri sıkıca bağlayabilirsiniz!
DIY dokuma tabure - ters çevir
Bu noktada tamamen bitirdiniz ve şimdi dışkınızı ters çevirip ayaklarınızı kaldırabilirsiniz !!
DIY dokuma tabure - bitmiş
İşte tasarımın bir özeti, bu yüzden satırları nasıl daha iyi saydığımı görebilirsiniz! Ayrıca beyaz ip satırlarını istediğiniz kadar yakın veya uzak mesafeye yerleştirebilirsiniz. Burada doğru ya da yanlış yok – tasarımcı sensin!
DIY dokuma tabure - portre

Tabure Tasarım İpuçları

Ve şimdi yepyeni dokulu dokuma taburenizi dilediğiniz gibi biçimlendirebilirsiniz! Nötr bir görünüm için beyazlar ve grilerle eşleştirilen rustik, modern bir oturma odasında seviyorum.
DIY Dokuma Tabure
Düzgün ve pürüzlü dokuların sehpa ve dışkı ile kontrastını seviyor musunuz? Diğer rustik unsurlarla eşleştirmek, bütün görünüşü bir araya getirebilir – sahte geyik boynuzu, eski kitaplar ve ip şamdan! İşte deri sarılı bir kutu ve büyüteçle daha yakından bir bakış – rustik tabure ile eski bir dünya cazibesi.
DIY Dokuma Tabure
Bu tür bir makyajı eski bir taburede dener misiniz? Şimdi böyle bir şeyi denemekten daha emin misin? Sizi temin ederim, bu çabaya ve öğrenme eğrisine değer!

İlginizi Çekebilir : DIY: Sahte Blooms ile Bahar'ı Masaya Getirin başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.


(Bu Konuya Henüz Puan Verilmemiş. Siz Puan Vermek İster Misiniz
1 Puan2 Puan3 Puan4 Puan5 Puan
Loading...

Yorum Yap

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.