Yatak Odası Dekorasyonu

Farklı Yatak Başlığı Modelleri Ve Bilinmesi Gerekenler

Tarafından yazılmıştır Admin

Farklı Yatak Başlığı Modelleri

Yatak odası dekorasyonunda her detay çok önemlidir. Komidinin renginden, avize seçimine hatta komidinin üstüne konulacak olan aksesuarlara kadar. Her ürün dekorasyona uyum sağlayacak şekilde seçilir. Yatak başlığı bu eşyalarda biridir. Aslında o yatak odası dekorasyonu için detay gibi görünse de dekorasyonun önemli bir parçasıdır. Örneğin modern bir dekorasyona sahip yatak odasında avangard tarzda başlık tercih edemezsiniz. Bu yüzden yatak odanız için başlık seçeceğiniz zaman modeline, kumaşına ve dekorasyona uyumuna ekstra dikkat etmeniz gerekir.

Odanın büyük ya da küçük olmasına göre yatak başlığı boyutlarını belirleyebilirsiniz. Küçük yatak odası için başlık seçerken ölçülerinden emin olmalısınız. Çünkü büyük yatak odasında başlık ölçüleri büyük bile olsa göze batmaz ancak küçük yatak odasında durum öyle değil. Yatak başlığı modellerinde de seçebileceğiniz çok fazla ürün mevcut. Dekorasyon tarzınıza göre istediğiniz ürünü tercih edebilirsiniz. Model olarak seçim yaparken boyutlarına yine de dikkat etmenizde fayda var. En şık, farklı yatak odası başlarından bahsedelim sizlere. Ona göre aklınızda bir fikir oluşabilir.

Yatak Başlık Modelleri Nelerdir?

Her tarza uyum sağlayacak yatak başlık modelleri bulmak mümkün. Yatak odanızın dekorasyonunu nasıl yapmayı amaçlıyorsanız ona göre bir yatak başlığı seçebilirsiniz.

Gösterişli Yatak Başlıkları

Gösterişli yatak başlıkları genellikle avangard tarz dekorasyonlarda kullanılmaktadır. İhtişamın kendini gösterdiği bu yastık başlıklarında çoğunlukla renk olarak altın sarısı kullanılır. Yatak başlığını kumaşı avangard tarz dekorasyonlarda kadife tercih edilir. Ayrıca yatak başının çevresi altın sarısı varak geçişler ile tasarlanmış olabilir. Bu biraz da kişinin isteğine bağlıdır. Avangard tarzda görmeye alışık olduğumuz düğme şeklinde oymalar yatak başlıklarında da vardır.

Modern ve Klasik Çizgilerle Tasarlanmış Yatak Başlıkları

Farklı bir yatak başlığı istiyorsanız eğer içerisinde hem yeni hem eski geçişler olan bu tarz başlıkları tercih edebilirsiniz. Yatak odanıza estetik ve güzel bir görüntü verecektir. Normal kare şeklindeki yatak başlıklarının yanı sıra yuvarlak, farklı oymalı çizgileri olan modern esintiler taşıyan yatak başlıkları tercih edebilirsiniz. Klasik görüntü içinde kumaşını kadife seçmenizi tavsiye ederiz.

Hazeran Yatak Başlıkları

Son zamanlarda adından sıkça bahsedilen hazeran örgü yatak başlıkları bohem tarzın en sevilen modellerinden. Hatta sadece bohem tarzın değil country, iskandinav ve rustik ev dekorasyonlarında da çok fazla tercih edilmeye başlandı. Hazerana sara çiçeği de diyebiliriz. Çünkü daha çok saray bahçelerinde yetiştirilen bir bitki türüymüş. Osmanlı zamanında birçok sarayın bahçesinde hazeran çiçeği ekilmiş. Bir nevi iğne oyasını andıran bu örgü yatak başlıklarında çok şık durmaktadır. Asıl rengi koyu krem gibidir. Ancak siz yatak odası dekorasyon tarzınıza göre rengini değiştirebilirsiniz. Koyu yeşil ve siyah hazeran yatak başlıklarına çok yakışmaktadır. Farklı bir yatak başlığı için bu modeli tercih etmelisiniz.

Yatak Odası Dekorasyonuna buradan ulaşabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir : Yatak Odası Dekorasyonu İçin Olmazsa Olmazlar başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.


(Bu Konuya Henüz Puan Verilmemiş. Siz Puan Vermek İster Misiniz
1 Puan2 Puan3 Puan4 Puan5 Puan
Loading...

Yorum Yap

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.