Aydınlatma Genel Aydınlatma

En Yeni Abajur Modelleri Ve Bilinmesi Gerekenler

Tarafından yazılmıştır Admin

En Yeni Abajur Modelleri

Evimizde sıkça vakit geçirmek zorunda kaldığımız bu günlerde ev dekorasyonuyla ilgili birçok farklılık ve değişiklik yapmaya başladık diyebiliriz. Beğenmediğimiz eşyaları kaldırıyor, mobilyaların yerini değiştiriyor ya da yeni küçük aksesuarlar alıp eve farklı bir hava katmaya çalışıyoruz. Bu sayede evimizde küçük dokunuşlar ile yeni bir dekorasyon tarzı yaratmış oluyoruz. Hem büyük mobilyalar alıp gereksiz masrafa girmemize de gerek kalmıyor. Dilerseniz bu aksesuarları siz bile tasarlayabilirsiniz. Hangi aksesuarlar için tasarım yapabilirim diyorsanız hemen söyleyelim. Aydınlatma için de kullandığımız abajurlar aynı zamanda şık bir dekoratif aksesuar. Vazodan, kavanozdan hatta yumuşatıcı şişesinden bile abajur yapabilirsiniz. Ancak ben yapmak yerine almayı tercih ediyorum diyorsanız, gelin birlikte en yeni abajur modelleri nelermiş bakalım.

1-Cam Abajur Modelleri

Abajur her ne kadar dikkat edilmese de evin en şık ve hoş aksesuarlarından biridir. Şimdi bahsedeceğiz cam abajur modelini evinizde yapmakta mümkün. Ayrıca son zamanlarda country tarzın en sevilen yeni modellerinden biri. Ben bu abajur modelini evimde yapmak istiyorum diyorsanız size gerekli olan malzemelerden hemen bahsedelim. Şık bir cam şişe, şeffaf ya da renkli olabilir. O tamamen size kalmış. Sonrasında cam şişenize uyum sağlayacak abajur başlığı. Kablo, lamba, cam matkabı ve tabiki koruyucu destekleyici ekipman. Bunları tamamladıktan sonra en yeni abajur modeli olan cam abajurunuzu tamamlamış oluyorsunuz.

2- Desenli Abajur Modelleri

Eskiden sadece aydınlatma olarak tercih edilen abajurlar artık hem dekorasyon ürünü hem de aydınlatma olarak kullanılıyor. Her ev tarzına uyum sağlayabiliyorlar. Ancak desenli olan modeller şık ve sade ev dekorasyonlarının ya da bohem tarzın vazgeçilmez aksesuarlarından biri. Yıllar geçse bile modası asla eskimez. Zamansız parçalardan biri diyebiliriz. Çiçek desenli, mozaik, geometrik şekilli ya da çizgili gibi birçok seçeneği mevcut. Aynı zamanda renk geçişleri de çok hoş ve güzel bir görüntü yaratıyor. Örnek verecek olursak bohem ev dekorasyonunuz için beyaz abajur vazonun üstüne birbirinden renkli çiçekler çalışmış bir ürün tercih edebilirsiniz.

3-Hasır Abajur Modelleri

Son yılların gözdesi olan hasır ürününü abajur modellerinde de görebilirsiniz. Maskülen ev dekorasyonunda en çok tercih edilen modellerden biri de hasır abajur modelleri. Yuvarlak, dikdörtgen, kare şeklinde tasarlanmış olan hasır abajur modelleri aynı zamanda modern ve klasik tarzda dekore edilmiş evlerinde tercihi.

4-Kristal Abajur Modelleri

Kristal abajur modelleri gün geçtikten ve trendler değiştikçe adından söz ettirmeye başlayan modellerden biridir. Daha çok Fransız ve İngiliz ev dekorasyonlarında kullanılan bu model, normalde antika ve vintage olarak geçiyor. Ancak aksesuarlarda yeni moda vintage ve eskitmeli ürünler olduğu için ev dekorasyonunda da kullanılıyor. Şık ve klasik bir ev dekorasyonu için bu model en çok tercih edilen abajur modellerinden olabilir.

Çarpıcı Masa Lambalarına buradan ulaşabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir : En Trend En Şık Bahçe Aydınlatma Modelleri başlıklı yazımızda bahçe aydınlatma, bahçe aydınlatma fikirleri ve bahçe aydınlatma tasarımları hakkında bilgiler bulabilirsiniz.(Bu Konuya Henüz Puan Verilmemiş. Siz Puan Vermek İster Misiniz
1 Puan2 Puan3 Puan4 Puan5 Puan
Loading...

Yorum Yap

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.