Son zamanlarda insanların naturel dekorasyonlara ve kendin yap projelerine artan ilgisiyle beraber makrome tekrar yükselişe geçti. Belirli ölçülerde kullanıldığı takdirde mükemmel bir dekorasyon aracı olmakla beraber bohem dokunuşun en popüler parçası haline geldi. 

Evin görüntüsünü demodeleştirmeden nasıl  makromeleri kullanabiliriz? Biraz göz atalım…

   

 Ekru gibi açık tonda makrome malzemeler doğal malzemeler ile kullanıldığında farklı alanlarda değerlendirilerek modern tarzda bohem dekoratif ürünler yaratabiliriz. 

 

Duvar panoları,hamak,ahşap bi oturağın kenarlarına salıncak ipi örerek , perde olarak,minderlerinize varana kadar bir çok alanda makromenin bohem etkisinden yararlanabilirsiniz. 

 

 

 Evinizin duvarlarındaki boşluğu değerlendirmek için bir kuru ağaç dalına işlenmiş makrome ile mükemmel bir görüntü sağlayabilirsiniz. 

 

 Boşta duran fanuslara,kavanozlara makrome kılıflar yapabilirsiniz. 

Dilerseniz bu kılıfları duvara veya tavana asılabilir şekilde uzatarak sarkıt haline dönüştürebilirsiniz. Bu yöntemle yapacağınız saksılıklar yeşil bitkilerle bir araya geldiğinde evinizde son derece doğal ve yaratıcı bir görünüm kazanır. Makrome ile yapabileceğiniz dekoratif ürünlerde yaratıcılığınızı kullanarak alternatif öneriler geliştirebilirsiniz.

 Aksesuarların yanı sıra ev, ofis, bahçe ve balkonda kullanabileceğiniz fonksiyonel ürünlerde de makromenin bohem ve sofistike duruşundan yararlanabilirsiniz.

 

 Balkonunuzda yada evinizin bir köşesinde oluşturdugunuz dinlenme alanına yerleştirdiğiniz puflar ve ahşap bir masa üzerine aydınlatma için konulan mumlar ve kandilleri bir kabın içine koyarak makrome kılıflar yaparak dekorasyonda bütünlük sağlayabilirsiniz.

 Doğru noktalarda yeteri kadar tercih edildiği zaman ofis,ev,bahçe,balkon dilediğiniz her yerde bu mükemmel bohem görüntüleri sağlayabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir : Dekorasyonunuza Ferah Dokunuş başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.


(Bu Konuya Henüz Puan Verilmemiş. Siz Puan Vermek İster Misiniz
1 Puan2 Puan3 Puan4 Puan5 Puan
Loading...

Yorum Yap

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.