Banyo Duvar Kağıtları

Banyolara Duvar Kağıdı Uygulaması Nasıl Olmalı

Tarafından yazılmıştır Admin

Banyolara Duvar Kağıdı Uygulaması

Banyolarımız stresimizi attığımız kirden pastan tozdan arındığımız evlerimizde en önemli yerlerden biridir. Sadece bedensel olarak değil beden temizliğinin sonrasında ruhsal olarak ta bizi etkileyen önemli bir alandır. Evlerde aslımda çok göze batmayan bir alan olan banyolar diğer ülkelerde gazete ve kitap okuma yeri , film izleme alanı , müzik dinleme yeri olarak ta kullanılmaktadır. Hatta banyolarda ve tuvaletlerde kitaplık veya dergilik çok normal karşılanmaktadır. Aman kulağa çokta yatkın gelmeyen bir konu var şimdi karşımızda. Banyolara uygulanmış duvar kağıtları. Evet kesinlikle ilk duyulduğunda akla ıslak kağıt görüntüsünün geldiği fakat gelişen teknolojiyle sudan asla etkilenmeyen kağıt kaplamaları sayesinde banyolara şıklık katan muazzam bir olay ; Banyo duvar kağıtları.

Evlerimizde odalarımızda koridorlarımızda salonlarımızda ve hatta mutfaklarımızda bile kullanılmaya uzun zamandır başlanan duvar kağıtları hem istenilen desenleri evlerde görmeyi hem de montajdaki kolaylığı bakımından gönüllere taht kurmuş vaziyette. Eee durum böyle olunca banyolarda da kullanılan duvar kağıtları neden olmasın? Tabi ki buna da bir çözüm bulundu ve duvar kağıtları banyolara da uygun bir hale getirildi. Sudan sıcaktan ve buhardan etkilenmeyen kolay kolay leke tutmayan yapışkan olarakta oldukça kuvvetli bir şekilde yapılan ve tasarlanan duvar kağıtları banyolarda da kullanılmaya başkandı. İstenilen desende ve tarzda yapılmasıyla günümüzde büyük ilgi odağı olmuş durumda. Peki birazda tasarımlardan ve etkilerinden konuşalım.

 

Banyonuzda fayanstan ve boyadan sıkıldınız. Boyalar su ve buhar yüzünden dökülmekte ve fayanslarınız da eskisi kadar hoşunuza gitmiyor mu? İster klasik , ister bohem, ister gotik tarzda aklınız gelebilecek her şekilde tasarlayabileceğiniz binlerce seçeneğinizin bulunduğu muazzam bir dünya duvar kağıdı. Düz renklerde de , desenli modellerde de birçok model bulabilirsiniz. Örneğin çiçek desenli bir duvar kağıdı istiyorsunuz. İstediğiniz kağıdı duvarınızda kullandıktan sonra camımız sıkıldı ve değiştirmek istediniz. Değişimi de oldukça kolay olan bu duvar kaplama işlemi maliyet olarak modelden modele göre değişmektedir. Ama tabi ki çok uçuk fiyatlara da yapılan bir işlem değildir. Banyo dekorasyonunuza en uyumlu hangi duvar kağıdı daha iyi olacak o duvar kağıdını tercih edebilirsiniz.

Bohem, modern, klasik, rustik ya da avangard her banyo dekorasyonu için özel duvar kağıdı mevcuttur. Bohem dekorasyonlarda bahsettiğimiz çiçek desenli olanlar daha çok görülür. Modern ve klasik tarzda ise daha çok çizgili gri ve krem tonlarında duvar kağıdı kullanılır. Rustik tarzda ise sadelik ön plandadır. Bu yüzden beyaz renkler çok fazla tercih edilir. Duvar kağıdı olarak da genellikle beyaz rengi ağırlıkta olduğu modeller kullanılır. Avangard tarz son derece gösterişli ve ihtişamlıdır. Bu yüzden renk olarak altın sarısı çok fazla tercih edilir. Banyo için duvar kağıdı seçiminde de altın sarısı geçişler muhakkak vardır.

Banyo Dekorasyonu na buradan ulaşabilirsiniz.


(Bu Konuya Henüz Puan Verilmemiş. Siz Puan Vermek İster Misiniz
1 Puan2 Puan3 Puan4 Puan5 Puan
Loading...

Yorum Yap

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.