Banyo Dekorasyonu

Banyolar İçin İlham Veren Tasarımlar Ve Fikirler

Tarafından yazılmıştır Admin

Banyolar İçin İlham Veren Tasarımlar

Banyo evin olmazsa olmaz alanlarından biridir. Her ne kadar banyoda çok fazla vakit geçirmesekte dekorasyonu, tasarımı bizim için önemlidir. Evin bütünlüğüne uyum sağlayacak şekilde dekore edilmelidir. Ancak banyo dekorasyonunun bazı zorlukları da olabiliyor. Eşyaların birbirine uyum sağlaması diğer odalara göre banyolarda daha zor oluyor. Çünkü banyo daha küçük bir oda olduğu için renkler, eşyaların büyüklüğü ya da modeli gibi konular sizi biraz uğraştırabiliyor. Ama yinede sonuç çoğu zaman istediğiniz gibi oluyor.

Burada en çok dikkat edilmesi gereken konulardan biri de evinize uygun bir banyo dekorasyonu yapmanız. Ev dekorasyonunda ilham aldığınız tarzlara göre banyonuzu da tasarlayabilirsiniz. Örneğin evinizin tarzı modern ise banyo dekorasyonunda Hilton banyo modelini kullanabilirsiniz. Modern tarza en yakın olan modeldir. Modern tarz haricinde country, iskandinav, klasik gibi birbirinden farklı tarzlar mevcut. Siz evinizin dekorasyonuna en yakın olanı seçmelisiniz. Tarzımızı belirledikten sonra ise iş renk seçimi, duvar ve zemin fayansları ya da aydınlatma gibi konuları belirlemeye kalıyor.

Banyo Dekorasyonunda Renk Seçimi

Banyo dekorasyonunda renk seçimi çok önemlidir. Gün ışığı almayan bir oda olduğu için siyah gibi koyu renkler genellikle pek tercih edilmez. Ancak klasik ya da modern dekorasyona sahip bir eviniz varsa banyonuzda antrasit, gri ya da kahve tonlarını kullanabilirsiniz. Banyonuzu siyah kadar karanlık göstermeyecektir. Bunların yanı sıra banyoda en çok kullanılan renkler beyaz ve krem tonlarıdır. Banyonuz için beyazın ferahlatıcı etkisinden yararlanabilirsiniz. İskandinav ya da country tarzdaki bir ev dekorasyonu için bu renkler en uygun seçim olacaktır. Ayrıca bu tarzlardan biriyle dekore edilmiş banyoda, renkli ve desenli fayanslar müthiş bir bütünlük sağlar. Renk işine de karar verdiysek sıra banyo için fayans seçiminde.

Banyo İçin Fayans Modelleri

Genellikle banyo dekorasyonunda zemin ya da duvarlar için en çok tercih edilen fayans oluyor. Duştan çıkarken, ellerimizi yıkarken ya da olası bir su borusu sorununda taşlara zarar gelmemesi için en faydalı seçenek diyebiliriz. Ancak son zamanlarda parlak kare fayansların modeli değişmeye başladı. Yerini laminat görünümlü fayanslara ya da tahta, taş görünümlü fayanslara bıraktı. Bu modellerde fayans içerikli olduğu için kesinlikle su döküldüğünde kabarma gibi sorunlar yaşamıyorsunuz. Eğer parlak kare ve renk seçeneği az olan fayans modellerinden sıkıldıysanız bahsettiğimiz ürünleri tercih edebilirsiniz. Çok fazla model, renk ve desene sahip olduğu için ev dekorasyonunuza, banyonuza en uygun olanı hemen bulacaksınız.

Banyo Dolabı Seçimi

Banyo dolabı seçiminde ilk olarak dikkat edilmesi gereken su geçirmez olup olmadığıdır. Su geçirmez olduğundan emin olduktan sonra ürünü almalısınız. Banyo dolabı denince akla ilk gelen model parlak beyaz dolaplar olabilir. Bizce de banyo dolabına parlaklık çok yakışıyor. Ancak model olarak biraz daha farklı olsa hiç fena olmaz. Küçük kare bir dolap yerine duvardan duvara uzun dikdörtgen bir model ya da yuvarlak modern ve aydınlık sağlayacak mavi mat renkli bir banyo dolabı hiç fena olmaz.

Banyo Dekorasyonuna BURADAN ulaşabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir : Banyo Dekorasyonu, Duşakabin, Küvet Önerileri başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.


(Bu Konuya Henüz Puan Verilmemiş. Siz Puan Vermek İster Misiniz
1 Puan2 Puan3 Puan4 Puan5 Puan
Loading...

Yorum Yap

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.