Bahçe Dekorasyonu

Bahçe Dekorasyonu Kamelya, Teras Bitkileri

Tarafından yazılmıştır Admin

Bahçe dekorasyonu ile bahçenizi yeniden yaratmaya hazır mısınız? Doğanın içindeki yaratıcılığı doğada gösterme zamanı. Dekoratif ürünler kullanmak, alanı dekore etmek bahçeyi çok güzel bir alana çevirmek için yeterli.

Öncelikle siz bahçe dekorasyonu için ne yapmak istiyorsunuz? Kullanım alanını genişletmek, daha konforlu bir bahçe yaratmak gibi amaçlarınız için ona uygun seçim yapmanız gerekiyor. Dekorasyonda önemli olan sizin rahat edeceğiniz bir alan da yaratmak. Hem şık hem de kullanışlı bir bahçe olması için dekorasyon önemlidir.

Bahçe Dekorasyonu Nasıl Yapılır?

Dekorasyonu nasıl yapacaksınız? Bahçe dekorasyonu nasıl yapılır? İlk olarak dekorasyon için size ait olan alanı inceleyin. Aydınlık olan alanları belirlemek, gün içinde güneşi en çok alan alanları belirlemek ve bu analizin sonrasında dekore etmek gerekiyor.

 • Analiz: Analiz aşamasında bahçenin neresi daha çok güneş alıyor, hangi alan eve daha yakın gibi analizleri yapın. Bahçenizi tanıyın.
 • Konumlandırma: Örneğin bir masa alacaksanız, kaydırak ya da benzer bir alan yapacaksanız, kış bahçesi yapacaksınız direkt olarak nerede olacaklarına karar verin. Bahçede olmasını istediğiniz alanları aynı zamanda bahçe analiziniz üzerinden belirleyin.
 • İhtiyaçları Belirleme: Oturma alanları bahçe dekorasyonu için kullanılacak olan salıncak ya da koltuklar için ihtiyaçları belirleyin. Aldıktan sonra daha önce belirlemiş olduğunuz konumlara yerleştirin. Konforlu ve şık olmasına özen gösterin.
 • Dekoratif Ürünler: Bahçeniz için son aşama dekoratif ürünler almak olacak. Yani bahçede kullanılacak olan biblo, renkli süs eşyaları olabilir. Bunlar tamamen sizin zevkinize göre belirleyebileceğiniz, şık bir görüntü yaratacak seçeneklerdir.

Bahçe Dekorasyonu Önerileri

Sizin için son zamanlarda en çok tercih edilen bahçe dekorasyonu önerileri sunuyoruz. Bu önerilere göre hareket ederek, kendiniz için eşsiz bir bahçe oluşturabilirsiniz. Dekorasyon önerilerini değerlendirip, bahçenizin boyutuna göre karar verebilirsiniz.

Küçük bahçeler için dekorasyon önerisi;

Daha küçük oturma alanları oluşacağı için mobilya olmayan daha pratik hareket ettireceğiniz oturma alanları seçmek gerekiyor. Önerilen mutlaka sandalye ve salıncak seçiminde minimal hareket etmeniz. Boğucu olmayan bir bahçe yaratmak rahat etmenizi sağlar.

Büyük bahçeler için dekorasyon önerisi;

Büyük bahçelerde alanın iyi şeklide kullanılması gerekiyor. Bir alanı mutlaka kış bahçesi dekorasyonu için ayırın. Diğer alanları kullanırken biraz daha konfora özen göstermeniz önerilir. Bu sayede büyük bir bahçe içinde tüm ihtiyaçlarınızı karşılayacak şeklide dekore etmiş olacaksınız.

Bahçe Dekorasyon Ürünleri

Bahçe dekorasyonunda temin etmeniz gereken ürünler neler? Bahçe dekorasyon ürünleri ile bahçenizde konforu ve güzelliği bir arada bulacaksınız. Seçmiş olduğunuz her ürün için bahçenizde kullanım alanı dışında, renk katması, şık göstermesi de önemli olacaktır.

 • Bahçe salıncağı
 • Bahçe sallanan koltuk
 • Armut – minder
 • Bahçe koltuk grubu
 • Bahçe kaydırağı
 • Bahçe masası
 • Bahçe ışıklandırması
 • Bahçe saksısı
 • Bahçe biblosu

Gibi aslında aklına gelebilecek pek çok bahçe dekorasyon ürünleri var. Bu ürünleri özenle seçmeniz halinde, bahçenizin dekorasyonunu en şık şekilde yapmış olacaksınız. Renk uyumuna ve konfora dikkat etmeniz önerilenler arasında.

Bahçe Dekorasyonu Kendin Yap

Kendin yap fikirleri ile bahçenizde sizin de bir dokunuşunuz olsun. Bahçe dekorasyonu kendin yap fikirleri ile hem pratik hem de keyif alacağınız bir uğraş bulabilirsiniz. Bunun için en keyifli önerileri sizlere sunuyoruz.

Renkli çizmelerin içine yapılan saksılar: İçlerine toprak doldurarak tohum ekebilirsiniz. Tohumlar filizlendiğinde son derece şık bir görüntü olacak.

Tekerleklerin içine çiçek ekmek: Renk renk boyadıktan sonra ekim yapabilirsiniz. Bahçemizin bir köşesini renklendirin. Bahçe dekorasyonu için son derece şık olacak.

Bahçe Dekorasyonu ile alakalı makalelerimize BURADAN ulaşabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir : Dekorasyonunuza Ferah Dokunuş Bitkiler Ve Önemi başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.


(Bu yazıya 1 kez oy verildi. Toplamda 5 puan üzerinden, 5,00 aldı.)
(Sizde Puan Vermek İster Misiniz?)
1 Puan2 Puan3 Puan4 Puan5 Puan
Loading...

Yorum Yap

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.