Aksesuar Dekorasyon Oturma Odası Aksesuarları Salon Aksesuarları

15 Sıradışı Dekoratif Duvar Saati Modeli

Tarafından yazılmıştır METİN YEŞİL

Evinizin tüm alanlarında kullanmaya uygun 15 dekoratif duvar saati modeli. Sıradan tasarımlardan sıkıldıysanız ve artık sıradışı bir duvar saati tasarımı arıyorsanız bu yazımızdaki saatlere göz atın.

Ay Tutulması Duvar Saati

Bu duvar saati güneş tutulmasından ilham almıştır. Çelik ve alüminyum üzerine siyah plastikten oluşur. Saat ibreleri neredeyse görünmez bir şekilde görünüyor. Eğer daireler doğru konumdaysa, günde birden fazla kez ay tutulması sahnesi oluşmaktadır.

Seramik kadranlı ve çok uzun ama zarif bir saat

Bu uzun akrep ve yelkovana sahip olan duvar saati ile salonunuza ya da oturma odanıza farklı bir hava katabilirsiniz. Seramik kadran üzerine yapılmış olan bu saate uygun bir duvar tasarımı yaptığınız takdirde evinize gelen misafirlerinizin büyük beğenisini toplayacak.

3-boyutlu modern dijital saat

Sıradan bir dijital saat yerine bu çeşit bir 3-boyutlu görüntülü modern dijital saat ile masanızda ilgi çekici bir görüntü elde edebilirsiniz.Şeffaf bir platform üzerine tasarlanmış olan saat, ledler yardımıyla 3-boyutlu bir görüntü oluşturuyor.

365: Örgü Ören duvar saati

‘365’, Alman tasarımcı Siren Elise Wilhelmsen tarafından yaratılmış örgü ören bir saattir. Bu saatle 1 yıl sonunda 2m uzunluğunda bir şalınız olacaktır.  Wilhelmsen’e göre zaman, hepimizi birleştiren ve onu en düşük ortak payda yapan bir kavramdır. Bir yandan zaman, mantıksal olarak; geçmiş, şimdi ve gelecek olarak kolayca bölünebilen fiziksel bir fenomen gibi görünmektedir. Öte yandan, zaman çok öznel bir kavram olarak da görülebilir. Bir dakikanın, bir saatin veya bir yılın ne kadar sürdüğü, zamanın farklı durumlarda nasıl deneyimlendiğine bağlı olabilir. Ancak bu, bir günün 24 saat, bir saatin 60 dakika ve bir dakikanın 60 saniye olduğu gerçeğini değiştirmez.

 

Beyaz ve zarif duvar saati

Bu olağanüstü duvar saati, herhangi bir akrep veya yelkovan olmadan zamanı gösterir. bunun yerine saat işaretleri saati göstermek için dinamik olarak değişir. Model 30 cm çapında, 1.5 cm kalınlığındadır. sıradan bir duvar saati gibi çalışır, ancak akrep ve yelkovan yerine iki renkli grafikli bir disk bulunur. ön kadran, iç diskin ince bir kısmının görülebildiği her saat işaret eden ince yarıklara sahiptir. ön ve yan koruyucu bir plastik tabaka ile kaplanmıştır.

Mıknatıslı Saat Tasarımı

Belki de en sıradışı ve en kullanışlı saat tasarımlarından birisi. Mıknatıslı saat tasarımında, saatin sayıları mıknatıstan oluşmaktadır. Resimde de görüldüğü üzere, buzdolabı kapağına rahatlıkla monte edebilirsiniz ve sayılar yerine aktivitelerle ilişkilendirilmiş mıknatıslar kullanabilirsiniz.

Antik Japon altın varak geleneğine uygun yapılmış duvar saati

Japon tasarımcı, bu tasarımı için eski altın varak geleneğini kullandı. Japonya’da artık sadece kanazawa şehrinde üretiliyor, bu nedenle ‘kaga yaprağı‘ ya da ‘kanazawa yaprağı‘ olarak adlandırılıyor (kaga, kanzawa’nın eski adıdır). Camsız veya saniye ibresi olmayan basit saat, yüzeyde çıkıntı olarak duran akrep ve yelkovandan oluşuyor.

Özel ışıklandırmalı ahşap duvar saati

Saat numaraları gizlidir ve sadece akrep ile yelkovan üst üste geldiğinde sayılar görünür olacaktır. Saatin arka ışığı da ilginç ışık efektleri yaratmaktadır.

Enerji Farkındalık Saati (Energy Aware Clock)

Energy AWARE Clock, sıradan bir mutfak saatini andıran bir elektrik sayacıdır. Enerji farkındalığını günlük yaşamın bir parçası haline getirmek için tasarlanmıştır. Saat, evin günlük enerji ritimlerini görselleştiriyor ve hem biçim, hem mekan hem de kullanım olarak sıradan mutfak saatini andırıyor. Energy AWARE Saat, elektrik tüketimini gerçek zamanlı olarak gösterir. Bulaşık makinesini açtığınızda saatin ekranında göreceksiniz hemen. Dünün grafikleri yavaş yavaş kaybolur ve bugünün tüketimi önceki günlerin üzerine çekilir, bu da enerji tüketimini birkaç gün için inceleminiz sağlar.

Kadransız duvar saati

Çinli tasarımcı Yiran Qian tarafından tasarlanmış olan bu duvar saatinde sadece akrep ve yelkovan bulunmaktadır. Akrep ve yelkovan üzerinde denk geldikleri sayılar yazmaktadır. Resimde de görüldüğü üzere, saatinizin kadranını kendiniz tasarlayabilirsiniz ya da sadece akrep ve yelkovanı kullanarak sıradışı bir görünüm elde edebilirsiniz.

Minimalist Duvar Saati

Minimalizmin en safında tasarlanmış sıra dışı bir şekle sahip büyüleyici bir saat. Saat ibreleri çok uzun ve kırılmış gibi görünüyor. Muhteşem ve şaşırtıcı duvar saati tasarımlarının gerçek bir örneği.

Manifold Duvar Saati

Manifold duvar saati, modern ve yaratıcı tasarımı geleneksel mekanikle birleştirir. Saat ibreleri renkli kağıtlarla bağlantılıdır ve gün boyunca güzel efektler oluşturur.

Kırmızı/Siyah Çılgın Saat

Tasarımcı Sabrina Fossi, nesneleri ayırt edenin çok küçük farklar ve detaylar olduğunu savunuyor. Bu yaklaşımı sonucunda da keskin ve yenilikçi tasarımları ortaya çıkıyor. FreakishCLOCK olarak adlandırdığı bu ürün de olağanüstü bir duvar saati. Genç tasarımcının amacı zaman kavramını minimalize etmektir. Standart bir akrep yerine, saatin tüm yüzü akrep şeklinde bir delik bulunan dönen bir disktir. Bu, diskin içinden saatin üzerinde sayıların yazılı olduğu gerçek yüzünü görmenizi sağlar.

Eski vinil plaktan duvar saati

Pavel Sidorenko, en belirgin şehir silüetlerini göstermek için oluşturulmuş eski vinil plaklardan muhteşem duvar saatleri tasarımı sunuyor. El yapımı vinil saatlerin hassasiyetine hayran kaldık! Güzel ve çok yaratıcı.

QR kodlu duvar saati

Orijinal tasarımlı bu konsept saat, retro görünümlü, ancak akıllı telefonların, kameraların ve diğer dijital cihazların okuyabileceği modern bir QR koduna sahip bir saattir.

İlginizi Çekebilir : 15 Modern Salon Duvar Dekorasyonu başlıklı yazımızda modern oturma odası tasarımı, Modern Salon Dekorasyonu ve modern salon duvar dekorasyonu hakkında bilgiler bulabilirsiniz.(Bu Konuya Henüz Puan Verilmemiş. Siz Puan Vermek İster Misiniz
1 Puan2 Puan3 Puan4 Puan5 Puan
Loading...

Yorum Yap

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.