Dekorasyon Oturma Odası Dekorasyonu Salon Dekorasyonu

15 Modern Salon Duvar Dekorasyonu

modern salon duvarı tasarımı
Tarafından yazılmıştır METİN YEŞİL

Modern, bir kişi için bir şey ifade etmek zorunda değildir, sadece yaşanabilir ve kalıcı bir iç mekan sağlarken vibe’yi alakalı ve trend hissettirmekle ilgilidir. İşte sizin için derlediğimiz 13 modern salon duvarı dekorasyonu.

Boya efektleri ile etkileyici bir salon duvarınız olsun

Herhangi bir salona modern bir damga vurmak için trend olan bir salon boyası fikrine bakın. Bu şık salonda duvarlar, iki zıt su rengi tonuyla düşünceli bir şekilde bölünmüştür. Duvarın alt yarısı, görkemli kadife kanepenin neredeyse arkadaki duvara gizlendiği bir koza hissi yaratmak için daha doygun maviye boyanmıştır. Daha yumuşak gölge, odadaki iki yarıyı ayırmak için resim rayının üzerinde ve tavanda bulunur.

boya efekti ile salonunuzu canlandırın

Çiçeklerle salonunuzda trendi yakalayın!

Salonunuzda daha fazla anı hissettirmek için modaya uygun bir görünüm yaratma açısından, ev bitkisi fikirleri kazanır! Son trendi yakalamanın en kolay yolu iç mekanlarımızı bitkilerle doldurmak. Mevcut salonunuzda yeni bir hava yaratın ve dekora gür yeşillikler ekleyin. Yerden tavana kadar alanı doldurmak için farklı yüksekliklerde bitkiler yerleştirerek bir açıklama yapın. Uyumlu şekil ve kapsama sahip bitki küme gruplarıyla etkileyici bir görünüm sağlayın.

büyük salon penceresi ile daha çok ışık

Modern depolama çözümleri ile salonunuzu canlandırın

Modern depolama çözümleri, kişisel eşyaların bir özelliği haline getirir, ancak onları sergilemek için küratörlüğünü hissettirecek şekilde – dağınık ve bunaltıcı değil. Bu akıllı depolama üniteleri duvarı, gizli çekmeceler ve kutular, açık teşhir bölmeleri ve raf çıkıntılarına kadar her şeyi içerir. Ve en önemlisi, duvardaki çekici olmayan büyük bir kara kutudan ziyade, onu planın bir parçası gibi hissettiren TV’yi barındırıyor. Bir televizyonu şık bir şekilde saklamanın yollarını arıyorsanız elbette kapı veya ekran ekleyebilirsiniz.

dolap ile salon duvarınıza farklı hava katın

Geleneksel tasarımlara alternatifler arayın

Şömine istiyor ama daha ‘modern’ olmasını mı istiyorsunuz? Aşağıda çağdaş bir taş ateşe sahip yüzer bir baca göğsü ile bu örnekten daha iyi olamaz. Yüzer tasarım, oturma ve yemek alanlarını ayırmak için bir oda ayırıcı görevi görür. Bu tasarımı oluşturmak için, bölme duvarlarının kaldırılması ve baca göğsünün serin ve modern bir şömineye izin vermek için nasıl bozulmadan bırakılacağı konusunda tavsiyelerde bulunabilecek bir yapı mühendisine danışmanız gerekir.

geleneksel salon duvarı tasarımı

Karanlık salon duvarı dekorasyonu

Koyu renkler, son yıllarda iç tasarımda öne çıktı ve yalnızca daha fazla popülerlik kazandı. Modern bir salon için, odayı tamamen sarmalayıcı hissettirmek için renkli bir koza yapmak harika bir seçimdir. Duvarlar ve zeminlerden pencere çerçevelerine ve radyatörlere kadar her yüzeyde ve her yüzeyde renk kullanmaya yönelik bu yaklaşım, kalbin zayıflığı için değil – modaya uygun incelikle kucaklanacak cesur bir görünüm.

karanlık salon duvarı dekorasyonu

Maksimalist salon duvarı dekorasyonu

Maksimalizmin ana düşüncesi “daha ​​fazlası” olduğu için, yılın en büyük iç trendlerinden biridir. İngiliz tasarımcı ve Zoom That Room’un kurucusu Benji Lewis, evinizde popüler Maximalist trendine nasıl ulaşacağınıza dair ipuçlarını paylaşıyor. Benji, “Bu estetiğin temelleri, büyük eski kır evi iç tasarımı ilkesine dayanıyor” diye açıklıyor. “Ancak, maksimalizm büyük oranlarda içerilmiyor ve her türlü öğeye uyum sağlamak ve her türlü öğeyi içermek için yeterli dekoratif kıpırdama alanı sağlıyor. Cesur olun ve Woodstock’ta canlı oynayan Jimmy Hendrix’in büyük boy bir fotoğrafıyla geleneksel çiçekli duvar kağıdını düşünün. İlgi katmanlarını buna göre oluşturmak için rengi, deseni ve dokuyu karıştırın. Utangaç olmanıza gerek yok – çiçek baskı, dokuma geometrik, külçe saçak, çağdaş bir zemin lambasının yanında geleneksel bir masa lambası düşünün.”

maksimalist bir duvar tasarımı

Minimalist Salon Duvarı Dekorasyonu

Minimalist modern yaklaşımı seviyorsanız, sakinleştirici, monoton bir renk paletine bağlı kalın. Bu modern salonda, kesin bir renk vermeden vurgu tonu eklemek için ahşap dokunuşların olduğu beyaz bir renk kullanılmıştır. Tek renk halı üzerindeki siyah dokunuşlar, şık ve sade düzeni zenginleştiren tek ek renk tonudur.

minimalist salon duvarı tasarımı

Sade renkteki duvarınızı modern tablolarla canlandırın

Nötr duvarlar, sanat eserlerinin, iddialı mobilya parçalarının ve büyüleyici aydınlatma tasarımlarının küratörlüğünde sergilenen galeri tarzı bir zemin olsun. Kişisel alanınızı geliştirmek için zamansız eklemeler olacak tasarımcı parçalarına yatırım yapın. Duvarlarda renk kullanımı tüm işi yapmak zorunda gibi hissetmek yerine, aksesuarlarınızın salona etkileyici bir izlenim eklemesine izin verin.

modern salon duvarı tasarımı

Renklerle duvarınızı canlandırmaktan korkmayın

En son trend boya renklerinin mazeretsiz sıçramalarını kullanarak maksimalist trende modern bir dokunuşla kişisel bir tarz ifade edin. John Lewis & Partners Renk Tasarımcısı Melanie Archer, “en geniş alanın rengini seçin, ardından onunla iyi çalışan üç renk tonu seçin ve birbiriyle çakışan baskıları ve desenleri katmanlara ayırın. Temelden yukarıya doğru inşa etmek, bölgeye uyumlu bir renk amacı hissi verecektir.” demiştir bu türdeki tasarımlarla alakalı olarak.

renklerin kombinasyonu ile etkileyici olun

Salonunuzun tavanında cam kullanmayı düşündünüz mü?

Hiçbir şey, sağlam bir tavan yerine, bir cam elemanlı bir tavan kadar modern olamaz. Yaşam alanınız bir yenileme projesinin parçasıysa, neden bir cam tavan ilavesiyle onu ultra modern hissettirmeyi düşünmüyorsunuz? Bu güzel örnekte gördüğünüz gibi, standart bir çatı yerine bir pencereyi karşılama, aşağıdaki çağdaş alanı doğal ışıkla dolduruyor. Thames Valley Window Company Genel Müdürü Ryan Schofield, “Mevcut bir çatıya bir çatı ışığı eklemek çok fazla yapısal değerlendirme gerektirir” diye açıklıyor. Çoğu zaman, mevcut çatının değiştirilmesini veya en azından önerilen cam çatının ağırlığını almak için ek kirişler veya çeliklerle güçlendirilmesini gerektirir. Bir yapı mühendisinin ona bakması ve hesaplamalar veya uygun bir tasarım sağlaması gerekir. Bu tür bir değişimin maliyetinin de yüksek olabileceğini düşünmeniz gerekiyor.

salonda cam tavan

Salon duvarınızda kullanacağınız raflar bir sanat galerisi hissi verecek

Yerleşimin daha çağdaş bir şekilde akmasını sağlamak için yerden görünür şekilde yükseltilmiş mobilya parçalarını seçerek oturma odasını modern ve havadar bir alan gibi hissettirin. Göz, odayı daha açık ve davetkar bir modern alan gibi hissettirmek için mobilyaların altından ve çevresinden geçer. Meraklıları ve sergileme nesnelerini barındırmak için bir duvar boyunca yüzen raflar, bir sanat galerisindeki gibi sahneyi şekillendirmeye yardımcı olur.

raflı salon duvar tasarımı

Tüm yüzeyleri tek renge boyayın

Ahşap işleri beyaza boyama geleneğinden kurtulun. Salonunuzu çağa ayak uydurarak modern ve hareketli hissettirmek için tüm yüzeyleri aynı tonda boyama pratiğini benimseyin. Duvarlardan süpürgeliklere, yangın çevrelerine ve panjurlara kadar – hepsini boyamak için bir renk seçin. Bunu yapmak, salonun bütünlüğünü bozan parlak beyaz bir süpürgelik tarafından gözlerin savrulmadığı, kusursuz bir zemin oluşturur. Daha koyu renkler, bu yöntem için özellikle etkilidir, çünkü geleneksel ahşap işlerinde daha açık renklerle çok yoğun bir kontrast oluştururlar. Her yüzey için doğru boya türünü, duvarlar için emülsiyonu ve süpürgelikler vb. için uygun bir ahşap boyayı seçtiğinizden emin olun.

tek renk salon tasarımı

Trend bir bar köşesi kurun salon duvarınızda

Günümüzün salon tasarımları, bir ev barı olmadan tam olarak tamamlanmış sayılmaz, trend geçen yıl daha önce hiç olmadığı gibi devam ediyor. Evde daha fazla eğlenmenin yeni bir normalinde gezinirken, ev kokteyl barı, modern bir oturma odası fikri için olmazsa olmaz bir hale geldi. Lüks bar tabureleriyle tamamlanmış tam ölçekli bir bar oluşturarak trende bağlı kalın. Bu, bir salonun köşesine bir bar kurmak, eğlenmek için bir yer ayırmak için kazanan bir IKEA fikriyle bir bütçeyle yapılabilir.

salon duvarı trend bar köşesi

İlginizi Çekebilir : Çocuğunuzun doğum günü için 10 dekorasyon önerisi! başlıklı yazımızda 1 yaş doğum günü konsepti, çocuk doğum günü süslemeleri ve doğum günü balonu süslemeleri hakkında bilgiler bulabilirsiniz.(Bu Konuya Henüz Puan Verilmemiş. Siz Puan Vermek İster Misiniz
1 Puan2 Puan3 Puan4 Puan5 Puan
Loading...

Yorum Yap

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.